فیزیوتراپی در بیمارستان

فیزیوتراپی در بیمارستان آذرنجات

تیم پرستاری و پزشکی آذرنجات در راستای افزایش حوزه خدمات رسانی به بیماران اقدام به خدمات دهی در فیزیوتراپی بیماران دربیمارستان با همکاری مراکز مجاز فیزیوتراپی نموده است امیدواریم که تمامی امکانات را جهت رفاه بیماران در منزل فراهم آوریم.

ساعت های کار اداری

  • شنبه تا چهار شنبه 8.00 – 21.00
  • پنج شنبه 8.00 – 20.00
  • جمعه فقط امور درمانی
انواع وسایل و تجهیزات فیزیوتراپی آذرنجات
در صنعت فیزیوتراپی ، تجهیزات متفاوتی وجود دارد ، امواج فراصوت ( Ultra Sound ) ،‌ جریان‌های الکتریکی ( TENS,IF,… ) ، امواج الکترومغناطیسی (مگنت تراپی ، Diathermy / Magnet Therapy ) ، و لیزرهای پرتوان و کم‌توان ‌( laser ). همچنین می‌ توان به برخی دستگاه‌های روباتیک مانند سی‌پی‌ام (CPM) اشاره کرد ، که این روش درمانی برای بهبود دامنه حرکتی مفاصل زانو ،‌ شانه،‌ مچ پا و آرنج استفاده می‌شود و نیز ( Shock Wave ) که یکی از موثرترین تجهیزات فیزیوتراپی است که در درمان خار پاشنه و رفع گرفتگی عضلات و التهاب تاندون‌ها از آن استفاده می‌شود. در زمینه ورزش‌درمانی نیز تجهیزات ورزشی ( FUNCTIONAL ) قدرتی – تعادلی در یک کلینیک باید فراهم باشد تا مراجعین به نتیجه مطلوب برسند. در حال حاضر بسیاری از مراکز درمانی از دستگاه‌های متفاوتی استفاده می‌کنند اما انتخاب تجهیزات ورزشی مناسب برای فعالیت‌های درمانی باید از اولویت‌های یک کلینیک در صنعت درمان باشد.
2.jpg
فیزیوتراپی در بیمارستان

فیزیوتراپی در بیمارستان

بخش فیزیوتراپی به بیماران بستری در بیمارستان و نیز بیماران سرپایی شامل موارد مبتلا به مشكلات ارتوپدی، ضایعات عضلانی اسكلتی، ضایعات نخاعی، كودكان مبتلا به C.P و افراد دچارسكته مغزی خدمات متنوعی ارائه می دهد. 
برای هر بیمار، حداقل10 جلسه فیزیوتراپی انجام میشود. بیماران پیش از مراجعه به جراح یا متخصص ارتوپدی یا جراح مغز و اعصاب و یا طب توانبخشی به بخش سرپایی فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند.
بیماران بستری شامل بیماران جراحی قلب هستند كه پس ازجراحی قلب باز(CABG) ، برای انجام فاز اول Cardiac Rehabilitation به CHEST PT برای خروج ترشحات، برای پیشگیری از Frozon shoulder (خشكی ودردشانه ها) به فیزیوتراپی و حركت درمانی و ماساژ اندامهای فوقانی و گاهی برای كاهش ادم و تورم وكمك به بهبود راه رفتن به فیزیوتراپی اندامهای تحتانی نیاز پیدا میكنند.
در بخشهایی مانند جراحی عمومی و جراحی زنان و بخشهای قلب و بخش های ویژه مانند CCU,SICU,OH ICU نیز فیزیوتراپی انجام می گیرد. به عنوان مثال در بیمارانی كه متصل به دستگاه و نتیلاتورهستند فیزیوتراپی به شكل تنفسی و 4 اندام انجام می گیرد.
دستگاه الكتروتراپی 787(PHYACTION)، دستگاه U.S Therapy-Phyaction 190، فیاكشن گایدنس (Phyeaction Guidanese)، دستگاه دیاترمی، دستگاه cpm زانو، cpm دست وشانه، دوچرخه ثابت Technocym، وان پارافین، دستگاه كرایوتراپی، دستگاه لیفتر بیمار، دستگاه Arm Ergometry، سیستم هیدروكلاتور (هات پك)، دستگاه های الكتروتراپی پرتابل به شكل تنس دو كاناله، ویبراتورهای ((Gymna Biocomfort، سیستم كشش مدل (Gymna Autotrac)، چراغ درمانی مادون قرمز، چراغ درمانی ماورای بنفش و دستگاه لیزر كم توان از جمله امکانات این بخش است.